12:25

18 lipca 2024 r.;    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon

 

Zdalne lekcje z geografii

DEMART

EDUCARIUM

 
 

EQURS

 

MAPA FIZYCZNA ŚWIATA Z MIASTAMI

Jednym z podstawowych elementów wiedzy geograficznej jest znajomość mapy świata, np. w celu orientacji przestrzennej. Ułatwia to zrozumienie wielu zagadnień. Jest też niezmiernie ważne i potrzebne w życiu codziennym każdego z nas - dobrze jest jeżeli wiemy, np. gdzie znajduje się dany obiekt geograficzny o którym jest mowa w telewizji czy radiu (są osoby które nawet nie potrafią wskazać takich obiektów jak: Himalaje, Alpy, Karpaty, Andy i inne wydawałoby się podstawowe łańcuchy górskie).

 

Informacje ogólne o materiałach dydaktycznych

Ucząc się geografii powinieneś znać najważniejsze obiekty geograficzne zamieszczone na mapie świata - jeżeli tak nie jest to musisz tę umiejętność ćwiczyć.

W tym celu zostały opracowane mapy z serii "Mapa Fizyczna Świata z Miastami", dostępne na Przedmiotowej Stronie z Geografii. Materiały dydaktyczne zostały podzielone na dwie grupy, przygotowane w zależności od poziomu wymagań (szczegółowości):

 

Do powyższych materiałów dydaktycznych (map) przygotowane zostały także pozostałe materiały, stanowiące uzupełnienie całej serii map "Mapa Fizyczna Świata z Miastami", podzielone na dwie grupy, dostępne na następujących podstronach:

 

Co można zrobić po wstępnej nauce mapy lub jej opanowaniu

Jeżeli już opanujesz wymagane obiekty z danej planszy "Mapy Fizycznej Świata z Miastami" możesz się sprawdzić odwiedzając specjalnie opracowaną podstronę z narzędziami sprawdzającymi w postaci testów on-line. W tym celu wybierz odpowiedni test, w zależności od poziomu wymagań (szczegółowości):

Powyższe narzędzia z testami on-line świetnie sprawdzą się także w celu doskonalenia umiejętności oraz krótkich powtórek.

 
 

KONTAKT

mgr SŁAWOMIR DMOWSKI
kontakt@geografia24.eu

GEOGRAFIA - LOGO

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE: KONTAKT
 

KONSULTACJE (GODZINY DOSTĘPNOŚCI)

TERMINY WAŻNE OD 25 WRZEŚNIA 2023 r.

DLA UCZNIÓW "NORWIDA"

Konsultacje odbywają się w czasie przerw tuż przed lub tuż po swojej lekcji
(fakt udziału należy danego dnia koniecznie wcześniej zgłosić) Oficjalna godzina dostępności wyznaczona została na wtorki od godziny 16.20 (sala 211)

Konsultacje dotyczą:
prac pisemnych - kartkówek, sprawdzianów, testów
(zaliczenia oraz poprawa prac);
konsultacji przedmiotowych z geografii i informatyki
oraz pozostałych spraw szkolnych
(w tym wgląd do prac pisemnych)