godzinagodzinadwukropekminutyminuty
4 czerwca 2023 r.;    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Zdalne lekcje z geografii

DEMART

EDUCARIUM

FOKUS

 

EQURS

GEOGRAFIA24.SELINO.PL

MAPA FIZYCZNA ŚWIATA Z MIASTAMI

Jednym z podstawowych elementów wiedzy geograficznej jest znajomość mapy świata, np. w celu orientacji przestrzennej. Ułatwia to zrozumienie wielu zagadnień. Jest też niezmiernie ważne i potrzebne w życiu codziennym każdego z nas - dobrze jest jeżeli wiemy, np. gdzie znajduje się dany obiekt geograficzny o którym jest mowa w telewizji czy radiu (są osoby które nawet nie potrafią wskazać takich obiektów jak: Himalaje, Alpy, Karpaty, Andy i inne wydawałoby się podstawowe łańcuchy górskie).

 

Informacje ogólne o materiałach dydaktycznych

Ucząc się geografii powinieneś znać najważniejsze obiekty geograficzne zamieszczone na mapie świata - jeżeli tak nie jest to musisz tę umiejętność ćwiczyć.

W tym celu zostały opracowane mapy z serii "Mapa Fizyczna Świata z Miastami", dostępne na Przedmiotowej Stronie z Geografii. Materiały dydaktyczne zostały podzielone na dwie grupy, przygotowane w zależności od poziomu wymagań (szczegółowości):

 

Do powyższych materiałów dydaktycznych (map) przygotowane zostały także pozostałe materiały, stanowiące uzupełnienie całej serii map "Mapa Fizyczna Świata z Miastami", podzielone na dwie grupy, dostępne na następujących podstronach:

 

Co można zrobić po wstępnej nauce mapy lub jej opanowaniu

Jeżeli już opanujesz wymagane obiekty z danej planszy "Mapy Fizycznej Świata z Miastami" możesz się sprawdzić odwiedzając specjalnie opracowaną podstronę z narzędziami sprawdzającymi w postaci testów on-line. W tym celu wybierz odpowiedni test, w zależności od poziomu wymagań (szczegółowości):

Powyższe narzędzia z testami on-line świetnie sprawdzą się także w celu doskonalenia umiejętności oraz krótkich powtórek.

 

KONTAKT

mgr SŁAWOMIR DMOWSKI
kontakt@geografia24.eu

GEOGRAFIA - LOGO

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE: KONTAKT

KONSULTACJE

TERMINY WAŻNE OD 10 WRZEŚNIA 2021 r.

DLA UCZNIÓW "NORWIDA" i "ZOŚKI"

Konsultacje odbywają się w czasie przerw tuż przed lub tuż po swojej lekcji
(fakt udziału należy danego dnia koniecznie wcześniej zgłosić)

Konsultacje dotyczą:
prac pisemnych - kartkówek, sprawdzianów, testów
(zaliczenia oraz poprawa prac);
konsultacji przedmiotowych z geografii, przyrody i informatyki
oraz pozostałych spraw szkolnych
(w tym wgląd do prac pisemnych)