25 maja 2019 r.;    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

DEMART

MAPA FIZYCZNA ŚWIATA

Jednym z podstawowych elementów wiedzy geograficznej jest znajomość MAPY ŚWIATA, np. w celu orientacji przestrzennej. Ułatwia to zrozumienie wielu zagadnień. Jest też niezmiernie ważne i potrzebne w życiu codziennym każdego z nas - dobrze jest jeżeli wiemy, np. gdzie znajduje się dany obiekt geograficzny o którym jest mowa w telewizji czy radiu (są osoby które nawet nie potrafią wskazać takich obiektów jak: Himalaje, Alpy, Karpaty, Andy i inne wydawałoby się podstawowe łańcuchy górskie).

 

Informacja ogólna na temat materiałów dydaktycznych - map fizycznych

Ucząc się geografii powinieneś znać najważniejsze obiekty geograficzne zamieszczone na mapie świata - jeżeli tak nie jest to musisz tę umiejętność ćwiczyć.

Materiały dostępne na Przedmiotowej Stronie z Geografii zostały podzielone na dwie grupy, przygotowane w zależności od poziomu wymagań (szczegółowości):

 

Do powyższych materiałów dydaktycznych (map) przygotowane zostały także różnorodne mapy konturowe (zamieszczone są na poszczególnych podstronach - w formie polecanych map konturowych lub zbiorczo na podstronie "Mapy konturowe oraz inne".

 

Dodatkowo przygotowane zostały narzędzia (testy on-line) sprawdzające Twoją wiedzę zamieszczone na podstronach z quizami:

KONTAKT

mgr SŁAWOMIR DMOWSKI
kontakt@norwid24.waw.pl

GEOGRAFIA - LOGO

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE: KONTAKT

KONSULTACJE

TERMINY WAŻNE OD 11 MARCA 2019 r.

DLA UCZNIÓW "NORWIDA"
CZWARTEK: 7.40-8.00
Miejsce: pracownia geograficzna - sala 211
(fakt udziału należy danego dnia wcześniej zgłosić)

Konsultacje dotyczą:
prac pisemnych - kartkówek, sprawdzianów, testów
(zaliczenia oraz poprawa prac);
konsultacji przedmiotowych z geografii, przyrody i informatyki
oraz pozostałych spraw szkolnych
(w tym wgląd do prac pisemnych)
 
 
 Licznik odwiedzin www.geografia24.eu:   4597198