6 sierpnia 2020 r.;    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan

DEMART

EDUCARIUM

FOKUS

 

EQURS

Zdalne lekcje z geografii

KILKA SŁÓW O MNIE... I O MOICH PROJEKTACH... I O PRACY ZAWODOWEJ

mgr Sławomir Dmowski

Jestem nauczycielem dyplomowanym (od 2010 roku), z wykształcenia geografem (mam uprawnieninia w zakresie nauczania geografii i informatyki), pracującym w XXIV LO im. Cypriana K. Norwida w Warszawie. Dodatkowo posiadam uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, egzaminu maturalnego z zakresu geografii.

Moim hobby są wędrówki w najbardziej izolowane i mało znane zakątki naszej Polski (takie, w które mało kto w dzisiejszym świecie ma ochotę zaglądać) oraz pływanie - najlepiej w ciepłym jeziorze lub w morzu (zrobiłem nawet kiedyś uprawnienia ratownika WOPR). Prywatnie interesuje się fotografiką przyrodniczą (swoją pasję staram się, w miarę moich możliwości krzewić wśród uczniów), grafiką komputerową (stąd pomysł, m.in. opracowań kartograficznych i geograficznych) i polityką (pomaga mi to m.in w nauczaniu geografii oraz w byciu bardziej odpornym na pomysły "naszych kochanych polityków" od lewicy po prawicę).

Swój dorobek zawodowy zapoczątkowałem już w czasie studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (specjalność: kartografia). Prócz zagadnień ściśle związanych z geografią, poznałem tajniki wiedzy informatycznej. Wtedy właśnie wykonałem pierwsze moje projekty kartograficzne, w tym "Mapę fizyczno-administracyjną Polski" (ukończoną już po zakończeniu studiów).

Pasję "geograficzną" mogłem rozwijać głównie dzięki pracy w XXIV LO im. Cypriana K. Norwida w Warszawie (pracę rozpocząłem w 2002 roku). Wtedy powstał pomysł stworzenia Przedmiotowej Strony z Geografii, przeznaczonej dla moich uczniów, która oficjalnie wystartowała w 2005 roku. Początkowo był to bardzo skromny i prosty projekt. Dzięki dalszemu samokształceniu, szczególnie w zakresie informatyki oraz ukończonym studiom podyplomowym z informatyki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod patronatem Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, mogłem nieco bardziej zacząć rozwijać mój projekt. Wtedy dodane zostały kolejne działy oraz opracowania dotyczące kartografii ("Mapa polityczna świata") i geografii (opracowania tematyczne). Kolejnym ważnym etapem rozwoju strony z geografii była realizacja pierwszych projektów e-learningowych - prezentacji multimedialnych, wykonanych we flashu. Od tego czasu były one już kilka razy modyfikowane - dostosowywane do kolejnych reform programowych oraz aktualizowane szczególnie w zakresie geografii społeczno-ekonomicznej.

Prócz opracowań realizowanych w ramach Przedmiotowej Strony z Geografii wykonałem także kilka innych projektów - zleceń dla wydawnictw edukacyjnych, w tym:

  • w 2014 roku - opracowania całości kursów e-learningowych z geografii w poziome rozszerzonym dla firmy edukacyjnej "Eduplatforma" (w tym prawie 100 modułów, zawierających testy wstępne i zaliczeniowe, materiały nauczania, opracowania kartograficzne, schematy, ryciny i animacje oraz prezentacje multimedialne);

  • w 2015 roku - książki pt. "Geografia. Korepetycje maturzysty" - projekt wykonany dla Wydawnictwa Lingo.

W najbliższym czasie planuję wykonanie lub dokończenie kolejnych projektów, w tym "Map fizycznych dla poszczególnych kontynentów" oraz kolejnych testów oraz prezentacji.

Na koniec jeszcze moje motto, dzięki któremu mogę realizować swoje pasje: "Nie ma niczego, czego nie da się zrobić"!

 

KONTAKT

mgr SŁAWOMIR DMOWSKI
kontakt@geografia24.eu

GEOGRAFIA - LOGO

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE: KONTAKT

KONSULTACJE

TERMINY WAŻNE OD 11 MARCA 2019 r.

DLA UCZNIÓW "NORWIDA"
CZWARTEK: 7.40-8.00
Miejsce: pracownia geograficzna - sala 211
(fakt udziału należy danego dnia wcześniej zgłosić)

Konsultacje dotyczą:
prac pisemnych - kartkówek, sprawdzianów, testów
(zaliczenia oraz poprawa prac);
konsultacji przedmiotowych z geografii, przyrody i informatyki
oraz pozostałych spraw szkolnych
(w tym wgląd do prac pisemnych)