22 stycznia 2018 r.;    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor
DEMART  Fotojoker

PRZEDMIOTOWA STRONA Z GEOGRAFII - AKTUALNOŚCI

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

2016.12.16: Projekt SMOK w ramach nauczania geografii

Od października do grudnia w naszej szkole był realizowany projekt SMOK pt. „Tworzenie i wykorzystanie e-platformy edukacyjnej z geografii, wspomagającej naukę geografii i udział uczniów w konkursach przyrodniczych” (dofinansowany przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy).

Realizowane zajęcia miały na celu wyposażenie uczniów w niezbędne wiadomości i umiejętności wykraczające poza realizowany program nauczania. Ich zdobycie pomaga nie tylko podczas nauki geografii (poprzez lepsze zrozumienie treści nauczania oraz wzmocnienie zainteresowania przedmiotem),  ale także w trakcie przygotowań do konkursów interdyscyplinarnych, w szczególności o tematyce geograficznej.

Zajęcia prowadzone były przede wszystkim dla uczniów naszej szkoły pochodzących z klasy, gdzie geografia była realizowana w zakresie rozszerzonym (w ramach stworzonych grup część zajęć prowadzona była dla uczniów XXX LO). Podczas spotkań regularnie wykorzystywany był sprzęt multimedialny oraz e-platforma edukacyjna z geografii (www. geografia24.eu).

W ramach zajęć uczniowie korzystali z przygotowanych przez prowadzącego (prof. Sławomira Dmowskiego) materiałów dodatkowych (w postaci wydruków komputerowych). Wymiernym efektem projektu i podkreśleniem jego skuteczności jest awans jednej z uczennic Norwida do II etapu Olimpiady Geograficznej (w połowie lutego będzie reprezentować  naszą szkołę na zawodach wojewódzkich).

Jeżeli nasza szkoła otrzyma wsparcie Biura Edukacji umożliwiające prowadzenie tych zajęć, to będą one kontynuowane w przyszłym semestrze (wyniki powinny być znane na początku lutego).

2016.09.03: Terminarz przygotowań do pisemnej matury z geografii w maju 2017 r.

Zapraszam wszystkich tegorocznych maturzystów do zapoznania się z terminarzem przygotowań do pisemnej matury z geografii. Niestety czasu wcale nie niest dużo, więc warto solidnie zacząć powtórki.

2016.01.23: Aktualizacja zbiorcza części prezentacji z zakresu rozszerzonego

Nadszedł czas, podobnie jak w przypadku aktualizacji prezentacji z zakresu podstawowego, na aktualizację prezentacji z zakresu rozszerzonego. Obecnie ukończone zostały 3 pierwsze działy, tj. "Przemiany polityczne i gospodarcze świata", "Ludność i urbanizacja" oraz "Rolnictwo". W najbliższym czasie powinny się ukazać kolejne. Zapraszam do korzystania i wzbogacenia swojej wiedzy o nowe informacje.

2016.01.17: Aktualizacja zbiorcza części prezentacji z zakresu podstawowego

Ze względu na fakt, że trzy lata minęły od opracowania większości prezentacji z zakresu podstawowego i stały się one nie do końca aktualne, opracowałem aktualizację danych statystycznych oraz przy okazji dokonałem modyfikacji tekstu (prezentacje z zakresu mapy świata, ludności i urbanizacji oraz rolnictwa). W chwili obecnej większość danych statystycznych pochodzi z lat 2012-2015. W przyszłości (mam nadzieje, że nie odległej) dokonam aktualizacji pozostałych prezentacji (pozostały do zaktualizowania prezentacje z zakresu przemysłu, usług i globalnych problemów.

2015.08.01: Portal w nowej odsłonie

Rozwój nowoczesnych urządzeń przenośnych (smartfonów i tabletów) wymusił na mnie opracowanie ulepszonych mechanizmów funkcjonowania witryny, tak aby były one dostępne i w miarę poprawnie działające na praktycznie każdym urządzeniu. Odświeżeniu uległa także szata graficzna strony (nowa koncepcja kolorystyczna). W najbliższych miesiącach mam w planach kolejne ulepszenia w obrębie portalu - tak aby dalej zmieniać się na lepsze.

2015.06.18: VIII Konkursie Przyrodniczym Tygrzyk

18 czerwca 2015 roku poznaliśmy zwycięzcę kolejnej odsłony Konkursu Przyrodniczego "Tygrzyk". Spośród pięciu finalistów jury na czele której stał przewodniczący, prof. Jerzy Krupski (pracownik naukowy UW) wybrało Katarzynę Sadomską z VI LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie, która zaprezentowała pracę pt. "Systemy kontroli organizmu a transformacja nowotworowa".

Drugie miejsce w konkursie uzyskała uczennica naszego liceum, Paulina Gerłowska z klasy o profilu geograficzno-matematycznym, która przedstawiła świetną pod względem merytorycznym prezentację, pt. "Skutki procesów endogenicznych". Praca ta zostanie dodatkowo wyróżniona (jako jedyna prezentacja wykonana do tej pory przez ucznia) - upubliczniona na niniejszym portalu - www.geografia24.eu.

Zwycięzca konkursu otrzymał laptop HP 15,6'' i publikacje wydawnictwa DEMART. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca opuścili gmach XXIV LO bogatsi o przenośny dysk twardy Samsung o pojemności 1TB i pendrive Kingston 16GB oraz liczne książki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pracę włożona w uczestnictwo w VIII Konkursie Przyrodniczym Tygrzyk. Odnotowaliśmy, podobnie jak w zeszłych latach bardzo wysoki poziom prac. Cechowały się one zarówno znajomością merytoryczną jak i szerokimi umiejętnościami prezentacji zagadnień z zakresu wiedzy ogólnoprzyrodniczej. Prezentacje wszystkich finalistów odznaczały się dużą starannością i oryginalnością ujęcia tematu. Swoje prace przedstawiali w sposób ciekawy i, co najważniejsze, żywiołowy. Gratulujemy szkołom i opiekunom wspaniałej młodzieży która wykazała się olbrzymim potencjałem twórczym, umiejętnością prezentacji wiedzy w ciekawej i nowoczesnej formie.

Więcej informacji: www.tygrzyk.norwid24.waw.pl.

2015.01.19: III i ostatnia część prezentacji z zakresu geografii Polski

Zapraszam do działu "GEOGRAFIA - PREZENTACJE, OPRACOWANIA POZIOM ROZSZERZONY: Geografia Polski". Zamieszczone zostały tam wersje prezentacji multimedialnych, zgodnych z nową podstawą programową w zakresie rozszerzonym: Polska w Świecie, Zróżnicowanie regionalne Polski, Degradacja i ochrona środowiska - zamieszczone zostały tam wybrane prezentacje zgodne z nową podstawą programową (ważną od roku 2012) kształcenia w zakresie podstawowym, przygotowane we Flashu (wersja najlepsza) i przekonwertowane do PDF (wersja uproszczona - bez animacji).

2014.11.21: II część prezentacji multimedialnych z zakresu geografii Polski

Zapraszam do działu "GEOGRAFIA - PREZENTACJE, OPRACOWANIA POZIOM ROZSZERZONY: Geografia Polski". Zamieszczone zostały tam wersje prezentacji multimedialnych, zgodnych z nową podstawą programową w zakresie rozszerzonym: Rolnictwo, Przemysł, Usługi - zamieszczone zostały tam wybrane prezentacje zgodne z nową podstawą programową (ważną od roku 2012) kształcenia w zakresie podstawowym, przygotowane we Flashu (wersja najlepsza) i przekonwertowane do PDF (wersja uproszczona - bez animacji).

2014.10.11: I część prezentacji multimedialnych z zakresu geografii Polski

Zapraszam do działu "GEOGRAFIA - PREZENTACJE, OPRACOWANIA POZIOM ROZSZERZONY: Geografia Polski". Zamieszczone zostały tam wersje prezentacji multimedialnych, zgodnych z nową podstawą programową w zakresie rozszerzonym: Środowisko przyrodnicze Polski, Ludność. Urbanizacja, - zamieszczone zostały tam wybrane prezentacje zgodne z nową podstawą programową (ważną od roku 2012) kształcenia w zakresie podstawowym, przygotowane we Flashu (wersja najlepsza) i przekonwertowane do PDF (wersja uproszczona - bez animacji).

2014.03.06: Aktualizacja prezentacji z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej świata

Zapraszam do działu "GEOGRAFIA - PREZENTACJE, OPRACOWANIA POZIOM ROZSZERZONY: Geografia społeczno-ekonomiczna świata". Zamieszczone zostały tam nowe wersje prezentacji multimedialnych, zgodnych z nową podstawą programową w zakresie rozszerzonym: Przemiany polityczne i gospodarcze, Ludność i urbanizacja, Rolnictwo, Przemysł, Usługi, Problemy gospodarcze świata, Człowiek w przestrzeni przyrodniczej - zamieszczone zostały tam wybrane prezentacje zgodne z nową podstawą programową (ważną od roku 2012) kształcenia w zakresie podstawowym, przygotowane we Flashu (wersja najlepsza) i przekonwertowane do PDF (wersja uproszczona - bez animacji).

2014.02.10: VII edycja "Konkursu Przyrodniczego TYGRZYK"

Zapraszamy do udziału w VII edycji "Konkursu Przyrodniczego TYGRZYK", organizowanego przez XXIV LO im. C.K. Norwida w Warszawie, kierowanego dla uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z obszaru całej Polski. Szczegóły konkursu na stronie: www.tygrzyk.norwid24.waw.pl.

2013.12.01: nowy adres witryny:www.geografia24.eu

W związku z dużym zainteresowaniem moją stroną oraz jej dalszym rozwojem przeniosłem jej zasoby i obecnie jest ona dostępna pod nowym adresem: www.geografia24.eu. Zapraszam serdecznie do odwiedzin. W najbliższym czasie planuję dalsze zmiany organizacyjne, mające na celu zwiększenie jej atrakcyjności. Sukcesywnie planuję dodawać nowe zasoby.

2013.09.04: Aktualizacja prezentacji z zakresu geografii fizycznej świata

Zapraszam do działu "GEOGRAFIA - PREZENTACJE, OPRACOWANIA POZIOM ROZSZERZONY: Geografia fizyczna świata". Zamieszczone zostały tam nowe wersje prezentacji multimedialnych, zgodnych z nową podstawą programową w zakresie rozszerzonym: Obraz Ziemi, Ziemia we wszechświecie, Atmosfera, Hydrosfera, Wnętrze Ziemi. Procesy endogeniczne, Procesy egzogeniczne, Gleby. Biosfera - zamieszczone zostały tam wybrane prezentacje zgodne z nową podstawą programową (ważną od roku 2012) kształcenia w zakresie podstawowym, przygotowane we Flashu (wersja najlepsza) i przekonwertowane do PDF (wersja uproszczona - bez animacji).

2012.05.17: Matura 2015 - arkusz maturalny

Zapraszam do działu Matura z geografii - gdzie umieszczone zostały arkusze maturalne z tegorocznej matury z geografii.

2012.04.28: Terminy konsultacji

Zmiana terminów konsultacji - szczegóły w zakładce KONSULTACJE.

2012.02.22: Aktualizacja prezentacji multimedialnych

Zapraszam do działu Geografia ludności - zaktualizowane o nowe dane statystyczne (w większości z lat 2009-2012) zostały prezentacje multimedialne z zakresu podstawowego i rozszerzonego. Dodane zostały także dwie nowe prezentacje dotyczące sytuacji demograficznej w Polsce oraz bezrobocia w Polsce i na świecie.

2012.02.20: Aktualizacja podkładów kartograficznych

W dziale Mapa Polityczna Świata (konturowa) - Mapa Polityczna Świata (konturowa) - wstawione zostały zaktualizowane podkłady kartograficzne przeznaczone do nauki podziału politycznego świata (dodano m.in. nowe państwa, np. Sudan Południowy, Kosowo).

2012.01.15: Wersja testowa witryny na urządzenia mobilne

Osoby korzystające z telefonów komórkowych lub tabletów (a także posiadające wolne łącze internetowe) zapraszam do korzystania z wersji mobilnej strony geograficznej (przekierowanie na tą wersję powinno nastąpić automatycznie).

2011.12.18: Modernizacja witryny

Zakończona zostały prace związane z kolejną modernizacją witryny. Nastąpiły drobne zmiany w menu oraz w działaniu witryny. Mam nadziję, że korzystanie będzie teraz łatwiejsze. Zapraszam do korzystania i testowania. Bardzo proszę o przesyłanie wszelkich uwag na temat działania strony (błędy, sugestie) na adres mailowy: kontakt@norwid24.waw.pl .

2011.12.15: Konkursy

Aktualizacja działu konkursy o polecane konkursy o tematyce przyrodniczej: "Polecane konkursy"

2009.11.05: Prezentacje multimedialne z działu "Litosfera"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia fizyczna/Litosfera - zamieszczone zostały tam kolejne, wybrane prezentacje multimedialne (z poziomu rozszerzonego - dla uczniów zainteresowanych) z działu LITOSFERA.

2009.10.22: Kontakt

Zakładka KONTAKT została wzbogacona o nową funkcjonalność - od tej chwili jeżeli posiadacie pytanie, możecie wypełnić bezpośrednio ze strony formularz kontaktowy.

2009.10.20: Prezentacje multimedialne z działu "Geografia rolnictwa"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia społeczno-ekonomiczna/Ludność - zamieszczone zostały wybrane prezentacje multimedialne z lekcji z działu GEOGRAFIA ROLNICTWA.

2009.10.18: Prezentacje multimedialne z działu "Geografia osadnictwa"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia społeczno-ekonomiczna/Ludność - zamieszczone zostały wybrane prezentacje multimedialne z lekcji z działu GEOGRAFIA OSADNICTWA.

2009.10.11: Prezentacje multimedialne z działu "Atmosfera"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia fizyczna/Atmosfera - zamieszczone zostały tam kolejne, wybrane prezentacje multimedialne (z poziomu rozszerzonego - dla uczniów uczęszczających na fakultet geograficzny) z lekcji z działu ATMOSFERA.

2009.10.10: Nowa wersja Przedmiotowej Strony z Geografii

PRZEDMIOTOWA STRONA Z GEOGRAFII - w nowej skórce.
Ukończone zostały prace modernizacyjne związane z wprowadzeniem nowego szablonu stylów css.

2009.10.07: Nowe opracowania na stronie

Dział VADEMECUM - został wzbogacony o opracowania tekstowe wybranych zagadnień, opracowanych w roku szkolnym 2008/2009 przez uczniów XXIV LO im. C. Norwida.

2009.09.14: Konsultacje przedmiotowe

Uaktualnione zostały terminy konsultacji z geografii na I semestr roku szkolnego 2009/2010. Informacje w zakładce INFORMACJE/konsultacje z geografii.

2009.06.02: Finał Warszawskiego Konkursu Przyrodniczego

II WARSZAWSKI KONKURS PRZYRODNICZY - rozstrzygnięty. Uczestnicy w finale zaprezentowali publicznie prezentacje multimedialne z I etapu. I miejsce: Justyna Galińska z Liceum nr LXIV im. St. I. Witkiewicza w Warszawie; II miejsce: Sonia Dutkiewicz z Gimnazjum nr 54 im. Adama Kazimierza Ks. Czartoryskiego w Warszawie; III miejsce: Maciej Kwiatkowski z XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego w Warszawie. Zwycięzcom gratulujemy. Wyniki i szczegóły na stronie WARSZAWSKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO.

2009.05.25: Warszawski Konkurs Przyrodniczy

Na terenie naszego LO odbył się drugi etap II WARSZAWSKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO. Uczestnicy zmagali się z testem z wybranych zagadnień wiedzy przyrodniczej. Wyniki i szczegóły na stronie: WARSZAWSKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO.

2009.05.14: Prezentacje multimedialne z działu "Geografia ludności"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia społeczno-ekonomiczna/Ludność - zamieszczone zostały wybrane prezentacje multimedialne z lekcji z działu GEOGRAFIA LUDNOŚCI.

2009.03.19: Prezentacje multimedialne z działu "Hydrosfera"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia fizyczna/Hydrosfera - zamieszczone zostały tam kolejne, wybrane prezentacje multimedialne z lekcji z działu HYDROSFERA.

2009.03.18: Prezentacje multimedialne z działu "Atmosfera"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia fizyczna/Atmosfera - zamieszczone zostały tam kolejne, wybrane prezentacje multimedialne z lekcji z działu ATMOSFERA.

2009.03.15: Prezentacje multimedialne z działu geologia - "Dzieje Ziemi"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia fizyczna/Geologia - dzieje Ziemi - zamieszczona została tam prezentacja multimedialna pt. "Dzieje Ziemi" z działu GEOLOGIA - DZIEJE ZIEMI.

2009.03.08: Prezentacje multimedialne z działu "Litosfera"

Zapraszam do działu PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia fizyczna/Litosfera - zamieszczone zostały tam kolejne, wybrane prezentacje multimedialne z lekcji z działu LITOSFERA.

2009.03.07: Prezentacje multimedialne z działu "Źródła i struktura wiedzy o Ziemi"

Zapraszam do działu VADEMECUM - zamieszczone zostały tam pierwsze prezentacje multimedialne z lekcji. Jeżeli nie było Ciebie na lekcji, chciałbyś powtórzyć materiał do sprawdzianu, powtarzać wiadomości do matury - wejdź i oglądaj prezentacje. Pierwsze 3 prezentacje z działu: ŹRÓDŁA I STRUKTURA WIEDZY O ZIEMI - dostępne w zakładce: PREZENTACJE, OPRACOWANIA/Geografia fizyczna.

2009.03.05: Strona na zewnętrznym serwerze

Zawartość przedmiotowej strony z geografii i innych powiązanych z geografią stron (Warszawskiego Konkursu Przyrodniczego oraz Koła Fotograficznego) została przeniesiona na inni serwer - powinno to zasadniczo usprawnić działanie niniejszej strony a także umożliwi dalszy rozwój (np. będzie większa możliwość wykorzystania technologii php). Nowy serwer ma bardzo dobre łącza i co najważniejsze znajduje się w Polsce.

2009.03.01: Nowy konkurs

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie - "klimat a odnawialne źródła energii" Informacje dostępne w zakładce - konkursy.

2008.11.17: Nowy konkurs

Zapraszam do wzięcia udziału w nowych konkursach: Fotograficznym i Astromonicznym. Informacje ogólne i regulaminy dostępne w zakładce - konkursy.

2008.10.04: Materiały do pracy domowej

Dostępne są już materiały do pracy domowej nr 1 (Metody prezentacji wyników badań geograficznych) dla klas Ie, IIa, IIb i IIc w zakładkach dotyczących tych klas. Zapraszam do pobierania.

2008.09.03: Materiały do pracy domowej

Dostępne są już materiały do nauki (TEMAT 1) dla klas Ie, IIa, IIb i IIc w zakładkach dotyczących tych klas. Zapraszam do pobierania i życzę owocnej pracy.

2008.09.01: Nowy rok szkolny

Koniec wakacji - rozpoczecie roku szkolnego 2008/2009. Witam wszystkich po wakacjach. Maturzyści 2009 do pracy!!!.

2008.06.20: Wakacje

Wakacje, wakacje, wakacje...
Dla wszystkich życzę - miłych, pełnych wrażeń wakacji...
Spotykamy się w szkole 1 września...

2008.06.17: Olimpiada geograficzna

Są już dostępne zagadnienia Olimpiady Geograficznej - szczegóły w zakładce KONKURSY.

2008.06.12: Wycieczka w Sudety

Uczniowie klas IIc i IId odbyli w dniach 7-11 czerwca wycieczkę edukacyjną w Sudety, wzbogaconą wyjazdami do Pragi i Drezna.

2008.05.05: Matury 2005

Rozpoczęły się matury - za wszystkich trzymam kciuki.

2008.04.25: I Warszawski Konkurs Przyrodniczy

Zakończył się I Warszawski Konkurs Przyrodniczy organizowany przez nasze liceum.